Zapraszamy uczestników konferencji do udziału w wizytach studyjnych i wycieczkach technicznych 4 czerwca 2025 r., które zapewnią niepowtarzalną okazję do poznania najnowszych osiągnięć przemysłu i nauki, a także bogactwa kulturalnego Małopolski. Linki do rejestracji na wyjazdy studyjne i wycieczki techniczne znajdują się na dole strony pod opisami wyjazdów i wycieczek.


Wydarzenia i wyjazdy
Wyjazdy studyjne

- Wzgórze Wawelskie
- Ulica Grodzka
- Rynek Główny
- Sukiennice
- Ulica Floriańska
- Barbakan
- Salon Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego
W trakcie wycieczki zobaczysz najsłynniejsze atrakcje turystyczne odwiedzane co roku przez miliony turystów z całego świata. Poznasz przebieg oraz historię Drogi Królewskiej łączącej Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny i Bramę Floriańską. Zajrzysz do Sukiennic, perły renesansowej architektury i najstarszego krakowskiego „centrum handlowego”. Przejdziesz ulicą Floriańską, jedną z najsłynniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic Krakowa. Zobaczysz Barbakan, okazały zabytek architektury obronnej, a na koniec przeniesiesz się w czasie i poznasz historię pieniądza na ziemiach polskich.
Rozpoczęcie zwiedzania o godz. 10:00

- Rynek Podgórski
- Żydowska dzielnica mieszkaniowa
- Cricoteka
- Kładka Ojca Bernatka
- Plac Bohaterów Getta
- Fabryka naczyń emaliowanych Oskara Schindlera
- Krakowska Huta Szkła
- Park Stacja Wisła
Biorąc udział w tym spacerze, będziesz miał okazję zobaczyć dwie dzielnice, w których przemiany są bardzo dynamiczne, a oblicze tych obszarów zmienia się na naszych oczach. Zabłocie, w przeszłości całkowicie industrialny obszar, dziś jest siedzibą instytucji kulturalnych, a także ośrodkiem inicjatyw o charakterze artystycznym.
Krakowski Kazimierz jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez wielowiekowe sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Żydzi pojawili się na Kazimierzu w połowie XIV w. i do początku XIX w. mieszkali na terenie „żydowskiego miasta”. Współcześnie Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. Ta tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica, przyciąga szczególnie tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy.
Rozpoczęcie spaceru o godz. 10:00.

KRAKÓW INNOWACYJNY

- Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Ekospalarnia Kraków (fot. Archiwum KHK S.A.)
- ASTOR Innovation Room
Wyjazd studyjny rozpocznie się od wizyty w Ekospalarnii, która powstała jako odpowiedź na potrzeby ekologiczne i energetyczne Krakowa. Ekospalarnia umożliwia przekształcanie do 245 tys. ton odpadów wytworzonych przez mieszkańców Krakowa w ciągu roku. W wyniku spalania wyprodukowana zostaje ekologiczna energia elektryczna (około 100.000 MWh) i energia cieplna (około 1 mln GJ).
Następnie udasz się do ASTOR Innovation Room 4.0 (AIR 4.0), gdzie zobaczysz, jak technologie Przemysłu 4.0 działają w praktyce. Poznasz najnowocześniejsze rozwiązania związanie z cyfryzacją, automatyzacją i robotyzacją. Showroom jest przeznaczony dla każdego – od technika i inżyniera, przez prezesów, uczniów, studentów wszystkich kierunków, po maluchy i seniorów.
Rozpoczęcie wyjazdu o godz. 10:00.
MAŁOPOLSKA EKOLOGICZNA

- Zakład Uzdatniania Wody w Dobczycach
- Przystań wodna ZUW Raba – rejs po zbiorniku dobczyckim
- Spacer po tamie w Dobczycach (wejście do środka zapory)
Wyjazd studyjny do Dobczyc oddalonych 30 km od Krakowa. W Dobczycach znajduje się ujęcie wody pitnej dla 350 tysięcy mieszkańców aglomeracji krakowskiej. Zobaczysz tam Zakład Uzdatniania Wody Raba i poznasz nowoczesną technologię dezynfekcji wody. Będziesz mieć okazję udać się w rejs statkiem po Zbiorniku Dobczyckim i zobaczyć przyrodę otaczającą zbiornik. Nad zbiornikiem znajdują się także budowle i urządzenia hydrotechniczne oraz ruiny średniowiecznego zamku. Następnie przejdziesz piechotą przez koronę zapory, która liczy 670 metrów długości i wejdziesz do jej wnętrza (zjazd windą). Zapora zatrzymuje wody spływające rzeką Rabą i tworzy Zbiornik Dobczycki.
Wyjazd z Krakowa o godz. 9:00.
STARE PODGÓRZE I KRAKOWSKA PIJALNIA ZDROJOWA

Cześć pierwsza: Zwiedzanie Starego Podgórza z licencjonowanym przewodnikiem
Rozpoczęcie: 10:00. Miejsce zbiórki: Kładka O. Bernatka (skrzyżowanie ul. Józefińskiej i ul. Nadwiślańskiej). Czas: 2 h.
Program obejmuje zwiedzanie zabytkowej części dzielnicy Podgórze w Krakowie, prowadzone przez licencjonowanego przewodnika.
Część druga: Zwiedzanie Krakowskiej Pijalni Zdrojowej
Rozpoczęcie: 12:00. Miejsce rozpoczęcia: ul. Wadowicka 1b, 30-347 Kraków. Czas: 2 h.
W programie degustacja wydobywanej na miejscu wody mineralnej oraz opowieść o historii uzdrowiska Antoniego Matecznego i specyfice lokalnej wody mineralnej. Będziecie mieć wyjątkową okazję poznać proces technologiczny wydobycia i uzdatniania wody oraz zobaczyć niedostępne na co dzień do zwiedzania strefy. Na koniec zapraszamy na koncert muzyki wiedeńskiej w wykonaniu Salonowej Orkiestry Camerata pod dyrekcją Wiesława Murzańskiego.
Wycieczki techniczne




